Najlepsi sportowcy oraz trenerzy zostali nagrodzeni

Najlepsi sportowcy oraz trenerzy zostali nagrodzeni

3 grudnia br. w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień Starosty Żywieckiego oraz Burmistrza Miasta Żywca przyznawane za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i wysokie wyniki sportowe uzyskane w poprzednim roku kalendarzowym.

Mimo pandemii, czas ten nie był czasem straconym. Świadczą o tym liczne sukcesy, którymi promują i reprezentują nasz powiat zarówno w Polsce jak i za granicą wyróżnione osoby. Zawodnicy reprezentowali między innymi takie dyscypliny sportowe jak: łucznictwo, lekkoatletyka, biathlon, triathlon, boks, piłka siatkowa, narciarstwo alpejskie, tenis stołowy.

Nagrodami i wyróżnieniami zostało uhonorowanych 88 laureatów, 27 trenerów oraz dwa kluby sportowe do których należeli:

NAGRODY INDYWIDUALNE III STOPNIA

Grzegorz Guzik - biathlon
Natalia Leśniak – łucznictwo
Klaudia Płaza – łucznictwo
Piotr Habdas – narciarstwo alpejskie
Sylwia Zyzańska – łucznictwo
Wioleta Myszor – łucznictwo

NAGRODY INDYWIDUALNE III STOPNIA /osoby niepełnosprawne/

Tomasz Mika – tenis stołowy
Wioletta Kimla – tenis stołowy

NAGRODA ZESPOŁOWA II STOPNIA

Magdalena Gwizdoń - biathlon

 NAGRODY ZESPOŁOWE III STOPNIA

Zuzanna Grzymek i Wioletta Długoszek – łucznictwo
Joanna Rząsa – Lenart – łucznictwo
Kinga Maciejowska- Lach, Weronika Sobel, Świerczyńska Patrycja, Piziurna Weronika – łucznictwo
Joanna Misiura– łucznictwo
Szymon Kurowski, Konrad Słowik, Krystian Patryas – łucznictwo
Piotr Piątek, Grzegorz Śliwka, Michał Rytlewski, Konrad Kupczak – łucznictwo
Brygida Dudek, Aleksandra Sommer, Natalia Szeląg, Agnieszka Bonisławska– łucznictwo

 WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE III STOPNIA

Sylwester Jasica - biathlon
Katarzyna Koźbiał – narciarstwo alpejskie
Maja Konieczna - biathlon
Daniel Kluczny – łucznictwo
Weronika Sobel – łucznictwo
Aleksandra Wider – łucznictwo
Oskar Kasprowski – łucznictwo
Jakub Bąk – łucznictwo
Martyna Lichosyt - biathlon
Konrad Trojok - boks
Weronika Górny - triathlon
Amelia Knopek - łucznictwo
Bartłomiej Birecki - lekkoatletyka
Maja Rakowska - łucznictwo
Elżbieta Rodak - łucznictwo
Kinga Tomaszewicz- łucznictwo
Karolina Jurasz - łucznictwo
Kamil Syc - boks
Natalia Górny - biathlon
Tomasz Fijak - lekkoatletyka

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE III STOPNIA /osoby niepełnosprawne/

Karol Kufel – tenis stołowy

WYRÓŻNIENIA ZESPOŁOWE III STOPNIA

Bohdan Hudyma, Adam Wojtala, Patryk Cacak – łucznictwo
Maja Smutek, Karolina Kliś, Alicja Pytko – łucznictwo
Filip Łazowski – łucznictwo
Tacjana Matuszek – łucznictwo
Kacper Solawa, Jakub Szkawran – biathlon
Joanna Misiura, Magdalena Ślusarczyk, Łucja Waligóra – łucznictwo
Kazimierz Wider – łucznictwo
Julita Hankus, Oliwia Hankus, Joanna Bargiel – łucznictwo
Otylia Strzałka, Łucja Bidzińska, Zuzanna Kleszcz – łucznictwo
Edyta Łętowska, Roksana Strzałka – łucznictwo
Oliwia Caputa, Wiktoria Matusik – piłka siatkowa plażowa
Ewa Mrózek, Iga Winiarska, Zofia Póda, Marta Twardoch, Oliwia Caputa, Milena Zabłocka, Kornelia Bul, Zuzanna Waja, Zofia Cul, Zuzanna Bury – piłka siatkowa
Kacper Stasica, Miłosz Harat, Mateusz Jeziorski – łucznictwo
Marta Hyla, Aleksandra Szuman – łucznictwo

NAGRODY DODATKOWE za osiągnięcia sportowe w konkurencjach nie zaliczanych do dyscyplin olimpijskich otrzymali Klub Sportowo – Rekreacyjny „DRAGON” oraz Żywiecki Klub Boules.

TRENERZY

Biathlon: Stanisław Kępka, Maria Białek, Magdalena Hulbój
Boks: Stefan Gawron
Łucznictwo: Krzysztof Pituła, Marek Piela, Wiktor Patryas, Wioleta Myszor, Jolanta Hojdys, Kamil Zwardoń, Natalia Leśniak, Konrad Słowik, Bartłomiej Lach, Weronika Piziurna, Grzegorz Śliwka, Magdalena Ślusarczyk, Joanna Misiura, Karolina Jurasz, Potulski Ryszard, Oskar Kasprowski
Narciarstwo alpejskie: Filip Jagła
Piłka siatkowa: Michał Feil, Ryszard Laszczak
Lekkoatletyka: Krystyna Fijak
Tenis Stołowy: Jerzy Schreiber, Adam Jurasz, Dominik Kufel

Nagrody i wyróżnienia wręczyli Starosta Żywiecki Andrzej Kalata, Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor, Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Agnieszka Biegun, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisław Baczyński, Wicestarosta Żywiecki Stanisław Kucharczyk, Zastępca Burmistrza Miasta Żywca Marek Czul, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Żywcu Krzysztof Greń oraz Przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Sypta.

W piątkowej uroczystości wręczenia nagród sportowcom uczestniczyli również Poseł na Sejm RP Małgorzata Pępek, Członek Zarządu Powiatu Zbigniew Gąsiorek, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Pal, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej w Żywcu Andrzej Widzyk, Przewodniczący Żywieckiej Rady Sportu Stanisław Kępka, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żywcu Marian Mrowiec, Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu Marek Regel, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, Promocji i Współpracy Partnerskiej Urzędu Miejskiego w Żywcu Jolanta Gruszka oraz Dyrektor Wydziału Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu Mirosław Dziergas.

Oprawę artystyczną spotkania przygotowały i poprowadziły grupy taneczne ze Szkoły Tańca Dance 4 You oraz Klubu Papiernik w Żywcu pod okiem nauczycieli Pani Ewy Bąk ora Pana Tomasza Podgórskiego, a także wokalistka Sandra Pytlarz.


Drukuj   E-mail