Sport
Dzisiaj odbył się 22. PKO Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.
Jak dotąd niekwestionowanymi rekordzistami trasy w kategorii mężczyzn był Joel Maina Mwangi (Kenia) 01:06:01 – rekord z 2017 roku oraz w kategorii kobiet Barsosio Stellah Jepnegetich (Kenia) 01:14:15 – rekord z 2016 roku. Mimo iście zimowej aury w dniu dzisiejszym rekord wśród mężczyzn został poprawiony, a dokonał tego Tomasz Grycko z wynikiem 01:05:54.
W 22. PKO Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego wzięło udział niemal 1100 biegaczy. Pierwszy na metę przybiegł oczywiście nasz nowy rekordzista trasy Tomasz Grycko, na drugiej pozycji uplasował się Mateusz Mrówka z wynikiem 01:08:34. Podium w klasyfikacji generalnej mężczyzn uzupełnił Dmytro Didovodiuk (01:08:54). Wśród kobiet jako pierwsza na mecie z czasem 01:27:44 była Olesia Didovodiuk. Druga na mecie zameldowała się Maryna Nemczenko z rezultatem 01:27:56. Ostatnie miejsce na podium wśród kobiet należało do Anny Sawickiej, która żywiecki półmaraton ukończyła w czasie 01:31:30.