Sport

W dniach 12-13.12.2020r. w Kielcach odbyły się tradycyjne Międzynarodowe Zawody Łucznicze z udziałem zawodników z kraju i z Ukrainy.

Niestety pandemia spowodowała brak reprezentacji Białorusi i Ukrainy w której wystartowali tylko zawodnicy z Lwowa. Aleksandra Wider z Łucznika Żywiec zajmowała 2 miejsce po strzelaniach kwalifikacyjnych ale w bezpośrednich pojedynkach wygrała rywalizację z innymi zawodniczkami by w finale po zaciętym pojedynku przy stanie remisowej rywalizacji po strzeleniu 5 setów przy wyniku 5 do 5pkt. Ola wygrała w barażu ze swoją koleżanką klubową Klaudią Płazą 9 do 8 pkt.. Klaudia to aktualna Halowa Mistrzyni Polski Seniorek. Zwyciężczyni otrzymała nagrodę finansową w wysokości 200eur a pokonana w wysokości 150eur. Kolejne miejsca 3 i 4 zajęły rewelacyjnie strzelające na tych zawodach siostry Oliwia i Julita Hankus.
W pojedynku o brązowy medal wygrała starsza siostra Oliwia również dopiero w barażu.
Bardzo dobrze spisali się również mężczyźni z Łucznika, 2 miejsce zajął Konrad Słowik, który przegrał w finale ze zwycięzcą zawodów Michałem Basiurasem – Społem Łódź wynikiem w setach 0 do 6pkt. Wysoką 3 lokatę zajął najmłodszy zawodnik w zawodach 15 letni Jakub Bąk z Łucznika.
Następne zawody halowe polskiej kadry narodowej przygotowującej się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2021 odbędą się w Tresnej w dniach 19-20.12.2020r.

Autor: Trener i Prezes Jan Lach
LKS “Łucznik-Żywiec”