Sport

W Żołędowie k/Bydgoszczy odbyła się ostatnia IV Runda Pucharu Polski Juniorów Młodszych w której wystartowali najlepsi łucznicy w tej kategorii wiekowej z całego kraju w ilości 84 zawodników strzelając konkurencję międzynarodową 2x60m. Łącznie każda zawodniczka i każdy zawodnik wystrzelili 72 strzały strzelając 12 serii po 6 strzał.

Zawody w Żołędowie wygrała Otylia Strzałka wynikiem 605 i mając o 2 „10” więcej wygrała z zawodniczką, która uzyskała taki sam wynik 605pkt. Aleksandrą Reznichenko również z Łucznika. 5 miejsce zajęła Maja Rakowska z Łucznika wynikiem 582pkt.
a 10 była Amelia Knopek 570pkt, reprezentantka Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów
w Wielkiej Brytanii w sierpniu br.

W końcowej klasyfikacji Pucharu Polski Juniorek Młodszych po 4 rundach wygrała
Otylia Strzałka wynikiem 28pkt. przed Darią Koval, Poliną Zvierievą i Amelią Knopek – wszystkie z Łucznika Żywiec. Sklasyfikowano w punktacji 37 zawodniczek. Otylia Strzałka na co dzień jest mieszkanką Jeleśni, zaczynała swoją karierę sportową w łucznictwie w UKS Harnaś Jeleśnia, w którym podstaw strzelania z łuku nauczył ją mgr w-f i trener łucznictwa Marek Piela oraz ojciec Paweł Strzałka, który również zdobył w Krakowie uprawnienia trenera łucznictwa. Obecnie Otylia Strzałka trenuje codziennie w LKS „Łucznik-Żywiec” będąc uczennicą II klasy LO Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Żywieckich Habsburgów prowadzonej przez LKS „Łucznik-Żywiec” – najlepszej szkoły mistrzostwa sportowego w Polsce z której wywodzą się olimpijczycy, Mistrzowie i V-ce Mistrzowie Świata Seniorów i Juniorów oraz Mistrzowie i V-ce Mistrzowie Europy Seniorów i Juniorów w łucznictwie, kolarstwie górskim, saneczkarstwie, judo. Szkoła Mistrzostwa Sportowego prowadzona przez LKS „Łucznik-Żywiec” rozpoczęła swoją działalność od dnia 1.09.1994r. korzystając z budynku szkolnego popularnego wówczas „Medyka”.

Wśród juniorów młodszych zawody w Żołędowie wygrał Jakub Bąk z Łucznika wynikiem 644pkt. pokonując o 1pkt. swojego kolegę klubowego Maksymiliana Widera. Zawodnicy ci reprezentowali Polskę również na Mistrzostwach Europy Juniorów w Wielkiej Brytanii wraz z Wiktorem Kutyłą z UKS Tramp Jarosław, który na zawodach w Żołędowie zajął 3 miejsce wynikiem 637pkt., 7 miejsce zajął następny zawodnik z Łucznika wynikiem 609pkt. Heorhii Onikiienko. W punktacji końcowej Pucharu Polski na rok 2022 wygrał Wiktor Kutyła – 34pkt. przed Olafem Szymczakiem – LKS JAR Kielnarowa również 34pkt., 4 miejsce zajął Jakub Bąk – 27pkt., gdyż nie startował na dwóch rundach przez co jego zdobycz punktowa była mniejsza. W czasie I rundy był chory a w czasie II rundy startował w reprezentacji kraju na Pucharze Europy Juniorów w Słowenii, gdzie w mikście wraz z Amelią Knopek zdobyli srebrne medale. Maksymilian Wider zajął w Pucharze Polski dopiero 7 miejsce, gdyż również nie startował w II rundzie będąc wtedy w reprezentacji kraju na Pucharze Europy Juniorów w Słowenii. 5 miejsce w końcowej klasyfikacji zajął Bohdan Ilyin z Łucznika,
10 Yurii Rusinko, 11 Heorhii Onikiienko, 12 Artem Batrachenko na sklasyfikowanych łącznie w punktacji 31 zawodników z całego kraju.