Sport

W dniach 14-15 maja na siłowni CWZS "Zawisza" w Bydgoszczy rozegrano XLIII Indywidualne Mistrzostwa Polski oraz XIV Mistrzostwa Polski Kobiet w Podnoszeniu Ciężarów.

Zawodnicy sekcji ciężarowej Stowarzyszenia EUROBESKIDY Łodygowice: Magdalena Konior, Marcin Biegun, Jarosław Talik oraz Sławomir Jędrzejko w towarzystwie trenerów Stanisława Mirochy i Wiesława Grabskiego udali się do odległej Bydgoszczy, aby powalczyć o najwyższe miejsca na podium. Z dumą informujemy o wielkim sukcesie dwóch utalentowanych zawodników - Magdaleny Konior oraz Marcina Bieguna, którzy przywieźli z tej imprezy złote medale. Ponadto Magdalena Konior wyciskając 100 kg, ustanowiła nowy rekord Polski w kategorii do 73 kg. Co więcej każdy

z zawodników poprawił swój dotychczasowy rekord życiowy. Sławomir Jędrzejko wyciskając 100 kg zajął piąte miejsce w kategorii wagowej do 88kg. Pewien niedosyt może czuć Jarosław Talik. O zajęciu czwartego miejsca, a tym samym utracie brązowego medalu zdecydowała różnica w wadze ciała wynosząca zaledwie 200g! Pomimo to swój występ może uznać za udany, gdyż wyciskając 130 kg, aż dwukrotnie poprawił swój rekord życiowy.

Jak to zwykle w życiu bywa, sukces ten okupiony był licznymi wyrzeczeniami i godzinami treningów. Dzięki dofinansowaniu ze strony MSiT RP, Gminy Łodygowice i Powiatu Żywieckiego oraz wsparciu ludzi dobrej woli treningi naszych sekcji odbywają się na nowoczesnych i dobrze wyposażonych obiektach sportowych zlokalizowanych na terenie Bielska Białej i Łodygowic, a nasi zawodnicy korzystają ze wsparcia doświadczonych trenerów. Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną, to zapraszamy Cię na trening jednej z naszych sekcji sportowych. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.eurobeskidy.org.pl. Sprawdź, może na Ciebie też czeka złoty medal?