Sport

Pasjonaci, miłośnicy aktywności ruchowej, turystyki pieszej i górskiej, mają możliwość spotkania się i spróbowania swoich sił.

3.IX.2016r. odbędzie się Rajd Nordic Walking. O godz. 13:00 na boisku przy ul. Szkolnej w Mesznej. Przewidywane dotarcie do mety planowane jest około godziny 15:00. Trasą będzie jedna pętla, prowadzona szlakami turystycznymi, trasami górskimi i wynosi ona ok. 5 km. Udział jest bezpłatny, technika marszu dowolna, chociaż preferowany jest marsz techniką nordic walking.

W czasie trwania Rajdu w Mesznej od godz. 11:00 do 15:00 działać będzie AKTYWNA STREFA NORDIC WALKING ( bezpłatna dla wszystkich) tu będzie można wypożyczyć profesjonalne kije (w wypożyczalni przewidziano 50 par). Każdy będzie mógł skorzystać z porad instruktorów i trenerów Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking. Rajd o puchar Białego Jelenia z Herbu Mesznej przewidziany jest na 100 osób, organizowany jest w ramach projektu pt. Rusz się. Projekt pt. AKTYWNA STREFA NORDIC WALKING jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Organizatorem projektu jest POLSKIE STOWARZYSZENIE NORDIC WALKING.

 

Oprac: MH