Sport

4 Memoriał im. Andrzeja Wiśniowskiego w tenisie stołowym przeszedł już do historii. W Zespole Szkół im. ks. prał Stanisława Gawlika w Radziechowach zebrało się blisko 90 zawodników by uczcić pamięć zasłużonego dla tej ziemi sportowca, a przede wszystkim wyjątkowego człowieka. „Śpieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą”. Wedle tej maksymy  miłości do bliźniego raz wspaniałej atmosferze przyjaźni zawodnicy walczyli o miano najlepszego.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia:

{youtube}S8x1Yf-XpYo{/youtube}

 

 

 Całe zawody nie miały by miejsca gdyby nie jeden człowiek. Tomasz Mika, mieszkaniec lokalnej ziemi zebrał wokół siebie ludzi chętnych do pracy na rzecz wspólnego dzieła. Rzadko w dzisiejszych czasach o takich ludzi, którzy pociągną za sobą innych. Nikomu na miejscu niczego nie brakowało, a to bardzo dużo znaczy. To była także duża przyjemność spotkać się z rodziną zmarłego Andrzeja. Począwszy od małżonki, jak również z rodzicami. Rozmowy międzypokoleniowe zawsze mają w sobie jakąś moc.

 Memoriał sam w sobie jest wyjątkową imprezą, poprzez którą ludzie podtrzymują w sercach pamięć o kimś, kogo warto pamiętać, o kim warto wspominać. Zazwyczaj są to przedwczesne odejścia. Ale im dłużej przekazywana jest historia, to wydaje się, że ten człowiek ciągle żyje między nami.

 Na zawody przyjechali zawodnicy m.in. z Beskidu Żywieckiego, Bielska – Białej, Czechowic – Dziedzic, Śląska Cieszyńskiego, jak również z Tychów, Górnego Śląska. Więc ranga tego championatu wzrasta z roku na rok. I tak przy bardzo wyrównanych grach cała impreza zakończyła się po godzinie 18:00.

 Gwiazdą samą w sobie był Kamil Michalik z 1ligowego BISTS Bielsko – Biała, który pokonał w finale otwartego turnieju Artura Sobel. Trzecie miejsce zajął z kolei Martin Gumann. Poniżej prezentujemy pozostałe wyniki poszczególnych kategorii.

 

 Apetyty rosną w miarę jedzenia i oczekiwania również. Tak więc 5 już Memoriał Andrzeja Wiśniowskiego, który już za rok będzie zapewne jeszcze lepszy niż czwarty.

Rysunek Karoliny

 

Wyniki IV Memoriału Andrzeja Wiśniowskiego w Tenisie Stołowym Radziechowy 02.09.2012.

Szkoły Podstawowe

1. Sobel Bartosz , 2. Suchoń Jakub, 3. Furtak Kiinga 4. Fołta Monika, 5-6, Dadak Mateusz, Paszek Agata,

7-8. Graboń Magda, Massalski Marcin

Gimnazja

1. Burger Dawid, 2. Tokarczyk Karolina, 3. Gorol Dawid, 4. Błaś Wojciech, 5-6. Motyka Krystian, Pietrzyk

Ewa, 7-8. Pastor Mateusz Olszewski Patryk.

Niepełnosprawni do 19 lat.

1.Klaudiusz Mały – Wieczorek, 2. Kopeć Adam, 3 Ćwikliński Krzysztof, 4. Pytlasz Dawid , 5. Lizak Kamil.

Amatorzy – senior

1.Sekyra Andrzej, 2. Dziedzic Janusz, 3. Balawajder Jacek, 4. Serwata Rafał, 5-6. Waluś Robert, Flis

Bogusław, 7-8. Graboń Adam, Fiedorek Jacek

Seniorzy – Open

1. Michalik Kamil,2. Sobel Artur, 3. Gumann Martin, 4. Kobza Wojciech, 5 -6. Serwata Rafał, Balawajder

Jacek, 7 -8. Kupczak Adam , Malcherek Adam.

Niepełnosprawni – Open

1. Ścigany Dariusz ,2. Mika Tomasz, 3. Pieronek Grzegorz, 4. Brak Sławomir,5 -6. Pytlasz

Dawid,Pruszyński Krzysztof.

Autor: Sławomir Brak

Video: Paweł Gołąb