Sport

W dniach 16–27 kwietnia br. w mieście Prievidza na Słowacji rozegrane zostały zawody Flight Challenge Cup Gliding 2023. 

Konkurencje były rozgrywane w klasach: Club, 15m oraz Combi. Polskę reprezentowało trzydziestu siedmiu pilotów. W zawodach brało udział około 100 zawodników. 

Sebastian Kawa wywalczył w klasie 15m pierwsze miejsce!

Dla mnie zawody były głównie treningiem a więc pozwoliłem sobie odpuścić taktykę i ostrożność. Skończyło się to odchodzeniem "na zająca" i holowaniem całej klasy za sobą a to miało taki skutek, że latałem sam i podejmowałem większe ryzyko niż latając w grupie. Skończyło się to dla mnie przynajmniej 2 x poważnymi kłopotami poniżej szczytów w Jasnej Dolinie w Niżnych Tatrach. Mimo wszystko wynik 1-0. Diana 2 FES dowiozła mnie na pierwsze miejsce na podium. Wielkie gratulacje dla moich rywali. Alin Scarlat z Rumunii - od lat pokazuje klasę w zawodach. Wspaniale latały też dziewczyny z Czech - Barbara Morawcowa - ukończyła na trzecim miejscu w klasie 15m. 15 pasują dla lekkiej klasy kobiecej - klasa Dian.
Zawody jak zawsze przyniosły wiele pozytywnych emocji i przeżyć w grupie wspaniałych ludzi, w dobrej atmosferze. Pogoda nie zawiodła. Za tydzień w tym samym miejscu będzie obóz i zawody polskie - GCC na kótre wybiera cię chyba cały aeroklub Bielsko - Biała - informuje Kawa.