Sport

W najbliższy weekend oczy wszystkich miłośników łucznictwa w skierują się na Żywiec. W dniach 13- 14 sierpnia w naszym mieście odbędzie się Międzynarodowy Turniej o Złotą Ciupagę Góralską, jedna z największych i najważniejszych imprez łuczniczych w Polsce.

W turnieju weźmie udział 200 najlepszych zawodników z Polski, a także reprezentanci Izraela, Białorusi, Czech Słowacji, Austrii, Rumuni i Ukrainy. W żywieckim zawodach zaprezentują się niezwykle utytułowani łucznicy. Wśród nich znajdują się medaliści tegorocznych mistrzostw Europy oraz zdobywcy krążków na poprzednich światowych i europejskich czempionatach.

Początek rywalizacji już jutro o godzinie 8:30, na torach łuczniczych klubu LKS „Łucznik Żywiec”. Finały zmagań indywidualnych i drużynowych odbędą następnego dnia, w parku miejskim naprzeciwko pałacu Habsburgów w godzinach 9:00- 16:00.

Międzynarodowy Turniej o Złotą Ciupagę Góralską to bez wątpienia wielkie wydarzenie dla wszystkich pasjonatów łucznictwa. W czasie turnieju o najwyższe lokaty z pewnością bić się będą zawodnicy „Łucznika Żywiec”. Reprezentanci naszego miasta zdobywają medale na niemal każdej krajowej i międzynarodowej imprezie. Miejmy nadzieję, że nie inaczej będzie na rozpoczynających się jutro zawodach.

Oprac. AH