Tour de Pologne ponownie zawita do powiatu żywieckiego

Tour de Pologne ponownie zawita do powiatu żywieckiego

Najlepsi kolarze z wielu krajów ponownie przejadą drogami powiatu żywieckiego. Wczoraj wieczorem poznaliśmy trasę 78 edycji wyścigu Tour de Pologne.

Już 9 Sierpnia 2021 rozpocznie się kolejna, już 78 edycja wyścigu Tour de Pologne. W porównaniu do zeszłego roku, kiedy to z powodu pandemii koronawirusa rozegrano 5 etapów, w tym roku kolarze będą się ścigać przez siedem dni (tj. do 15 sierpnia). Tak jak przed rokiem i nie tylko, ponownie mieszkańcy powiatu żywieckiego mogą na żywo śledzić zmagania kolarzy z wielu krajów.

13 sierpnia zostanie rozegrany 5 etap kolarskiego wyścigu. Tego dnie zawodnicy wystartują z Chochołowa. Do powiatu żywieckiego wjadą w miejscowości Las. Następnie przejadą drogą wojewódzką przez Kocoń, Ślemień, Gilowice Okrajnik aż do Łękawicy, gdzie skręcą na Kocierz Moszczanicki i wyjadą na przełęczy Kocierskiej z naszego powiatu. Wkrótce ponownie wjadą do powiatu żywieckiego od strony Porąbki, przejadą przez Międzybrodzie Bialskie, gdzie skręcą na Przełęcz Przegibek. Rywalizację zakończą w Bielsku-Białej.