Tour de Pologne przejedzie przez nasz region

Tour de Pologne przejedzie przez nasz region

W dniach 5 - 9 sierpnia tego roku odbędzie się 77. Tour de Pologne. Podczas Etapu 3, który odbędzie się 7 sierpnia kolarze przejadą przez Żywiecczyznę. 

Trzeci etap rozpocznie się w Wadowicach, mieście urodzin świętego Jana Pawła II. W ten sposób 77. Tour de Pologne nawiązuje do setnej rocznicy urodzin Papieża Polaka. Trzeci etap to także pierwsze poważne góry w tegorocznym wyścigu. Na trasie znajdują się trzy Górskie Premie drugiej kategorii Wielka Puszcza oraz po dwie Górskie Premie pierwszej kategorii – Kocierz i Przełęcz Przegibek. Ponadto kolarze będą mieli okazję do zdobycia kolejnych punktów w klasyfikacji Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO walcząc na Lotnych Premiach w Wilkowicach i Łodygowicach. Przed finiszem peleton pokona trzy rundy w Bielsku-Białej, a partnerem mety jest Województwo Śląskie - informują organizatorzy.

Kolarze przejadą odcinek o długości 203,1 km i będziemy ich mogli zobaczyć w takich miejscowościach i naszego regionu jak: Porąbka, Czernichów, Oczków, Kocierz Moszczanicki, Przełęcz Kocierska, Międzybrodzie Bialskie, Łodygowice, Zarzecze. 


Drukuj   E-mail