Sport

Rozpoczęły się zapisy do Biegu o Puchar Wójta Jeleśnia. Impreza odbędzie się 2 lipca. Zawodnicy wystartują na dystansie 10 kilometrów w kilku kategoriach wiekowych, przeznaczonych dla kobiet i mężczyzn. W biegu udział będzie mogło wziąć udział 150 biegaczy. 

 Organizatorem Biegu ulicznego na 10 km o Puchar Wójta Jeleśni jest Gmina w Jeleśni. Celem wydarzenia jest promocja sportu, a także upowszechnienie biegania jako najprostszej formy aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. W rywalizacji udział mogą wziąć dorośli zawodnicy w 10 kategoriach wiekowych. Punkt startowy oraz meta biegu zlokalizowane będą przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeleśni przy ulicy Strażackiej. Koszt udziału w biegu wynosi 10 złotych. Zapisy są przyjmowane poprzez formularz internetowy do 24 czerwca.

Bieg rozpocznie się o godzinie 10:00. Przebieg trasy przedstawia się następująco:
Start (ul. Strażacka) - ul. Plebańska - do ul. Osiedlowej - powrót na ul. Plebańską - do Sopotni Małej - skręt w prawo na drogę Sopotnia Mała-Jeleśnia - skręt w prawo koło przystanku Gajka - powrót do ul. Plebańskiej - skręt w prawo do ul. Osiedlowej - powrót do ul. Plebańskiej - Meta ul. Strażacka. Na trasie biegu będzie rozstawiony punkt z wodą, a zawodnicy powinni się stawić na starcie biegu kwadrans przed jego startem.