Sport

W dniach 19-20.06.2021 w Żywcu na torach łuczniczych miejscowego „Łucznika” odbył się XVI Międzynarodowy Puchar Beskidów w którym wzięło udział 313 zawodników i zawodniczek z całego kraju i z Ukrainy.

Wśród kobiet zwyciężyła Natalia Leśniak z Łucznika przed Wioletą Myszor, którą pokonała w finale 6 do 2pkt. 3 miejsce zajęła Kinga Tomaszewicz wygrywając w barażu z Joanną Rząsą także z Łucznika, 6 miejsce zajęła Joanna Bargiel a 8 Klaudia Płaza obydwie z Łucznika. 
W kategorii mężczyzn zwyciężył Oskar Kasprowski wygrywając w finale z Mirosławem Przygodą z Płaszowianki Kraków w setach 6 do 4pkt. Trzeci był Grzegorz Śliwka a czwarty Konrad Słowik – oboje z Łucznika. 8 miejsce zajął Konrad Kupczak. Grzegorz Śliwka to II-gi V-ce Mistrz Świata Seniorów z roku 2005.

Wśród juniorów młodszych wygrał Maksymilian Wider – Łucznik przed Jakubem Kultys
z Hubertusa Zalesie a trzeci był Jakub Bąk z Łucznika. 8 miejsce zajął Kazimierz Wider
z Łucznika.

Wśród juniorek młodszych wygrała Weronika Siwak ze Zrywu Dobrcz przed Emilią Pieczarą – Sokole Oko Zawadka i Angeliką Seternus z Dąbrovi Dąbrowa Tarnowska,
4-ta była Tacjana Matuszek z Łucznika a 9 miejsce zajęła jej koleżanka klubowa
Maja Rakowska.

Wśród młodziczek wygrała Zuzanna Napłoszek z Marymontu Warszawa, 5 i 6 miejsce zajęły siostry Otylia i Roksana Strzałka z Łucznika. Wśród młodzików wygrał Jakub Dutkowski z Czarnej Strzały Bytom, 5 miejsce zajął Włodzimierz Rybak a 6 Dawid Kubic z Łucznika.

W kategorii dzieci starsze – wygrała żywczanka Amelia Arenderska, 4 miejsce zajęła Maria Szwydka, wśród chłopców wygrał Mateusz Skalski – Sokole Oko Zawadka,
2 miejsce zajął Igor Smutek, 3 Arsen Borodin z Łucznika.

W kategorii dzieci młodsze – wygrała Maria Markefka z Tempa Stolarzowice przed Wiktorią Myszor-Lach i Martyną Kubic z Łucznika.

Wśród chłopców wygrał Wiktor Wyrodek z Diany Wolbrom przed Fiodorem Krachun
i Włodzimierzem Reznichenko z Łucznika.        

Autor: Prezes i trener Jan Lach