Sport

2 października w Korbielowie oddana do użytku została nowa siłownia. Mieszkańcy i turyści mogą korzystać z niej w budynku Zespołu Szkół nr 5 w Korbielowie.

Jak podkreśla Wójt Gminy Jeleśnia Anna Wasilewska - "miejsce powstało przede wszystkim z myślą o młodych ludziach. Gminie zależało na stworzeniu obiektu, gdzie młodzież będzie mogła aktywnie i zdrowo spędzić czas również w okresie jesienno zimowym". Marek Kowalczyk - trener, który będzie prowadził w nowopowstałej siłowni zajęcia mające na celu m.in. poprawę zdrowia kręgosłupa oraz treningi obwodowe poinformował w rozmowie z naszą redakcją, że Siłownia będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 17.00 do 21.00 i w tym czasie będzie można skorzystać z pomocy i porad profesjonalnego trenera. 
Nowa siłownia w Korbielowie składa się z dwóch sal. Pierwsza przeznaczona jest do treningów siłowych i jest wyposażona w profesjonalny sprzęt Firmy HES. Na Sali Znajduje się 12 stanowisk do ćwiczeń oraz wolne ciężary - wyjaśnia Marek Kowalczyk. Drugie pomieszczenie to Sala Fitness wyposażona w profesjonalne bieżnie, rowerki oraz orbitrek firmy PRECOR, Maty do ćwiczeń Stepy, Kettle, Hantle i Sztangi Fitness z obciążeniem. W nowootwartej siłowni będą odbywały się również zajęcia z tańca nowoczesnego oraz gimnastyki artystycznej, prowadzone przez Annę Wasilewę.  Poniżej przedstawiamy harmonogram zajęć oraz szczegóły dotyczące zajęć na terenie siłowni. 
Zajęcia na sali fitness:
Poniedziałek:
18:00 Body Pump
19:00 Zdrowy Kręgosłup
Wtorek
13:00-14:00 Gimnastyka Artystyczna,
14:00-15:00 Taniec Nowoczesny
Środa
18:00 StepTrening
19:00 Trening Obwodowy
Piątek
18:00 TBC
19:00 Zdrowy Kręgosłup
Miesięczny Karnet na siłownie będzie można zakupić w cenie 50zł

Ponadto dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił w sportach walki przewidywane są zajęcia MMA na sali gimnastycznej, które będzie prowadził Czesław Piasek. Będą one odbywały sie dwa razy w tygodniu w poniedziałki i piątki w godzinach od 17:30-19:00.