Sport

W niedzielę szachiści Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy pojechali do Zabrzega na kolejne spotkania Drużynowych Mistrzostw Śląska.

Bardzo dobrze w III rundzie zaprezentowali się zawodnicy Stowarzyszenia Integracyjnego EUROBESKIDY Łodygowice. Toczyli oni zacięty, dodajmy od razu zwycięski pojedynek z rozstawioną z numerem 3 zespołem HETMANA Częstochowa. Szachiści z Łodygowic zwyciężyli w stosunku 4-2 tym samym rewanżując się za porażkę sprzed dwóch lat w tym samym stosunku. Na I szachownicy spotkali się dwaj

mistrzowie FIDE. Z tego pojedynku zwycięsko wyszedł nasz zawodnik Henryk Seifert, który pokonał byłego wicemistrza Polski Jacka Flisa. Na II szachownicy Maciej Nowak uległ młodemu i bardzo progresującemu zawodnikowi Maciejowi Klekowskiemu. Na III szachownicy Kamil Kubica odniósł trzecie zwycięstwo w tych rozgrywkach pokonując Mateusza Paszewskigo. Na IV szachownicy Wojciech Ulrych rozgromił po półtorej godziny gry Dawida Bednarskiego. Na V szachownicy Andrzej Zieliński pokonał Piotra Ptaszka.

Na VI szachownicy w partii o zmiennym przebiegu Katarzyna Brzostowska uległa Joannie Mielczarek. I tak zrobił się wynik 4-2 dla Łodygowic. Po tym już trzecim w sezonie zwycięstwi zespół z Łodygowic awansował na II pozycję.

W IV rundzie I zespół Łodygowic niestety przegrał (była to pierwsza porażka w lidze) 1-5 z HetMaNem Szopienice (nr 1). Niespodzianki nie było. Przeciwnicy wyraźnie byli lepsi. Jedyne remisy dla zespołu wywalczyli Maciej Nowak z mistrzem FIDE Romanem Dąbkiem oraz Andrzej Zieliński z Błażejem Kaletą

Z kolei II zespół z Łodygowic w trzeciej rundzie pauzował.

Niestety, w rundzie IV bardzo słabo zaprezentowali się zawodnicy II zespołu. Wydawało się, iż powinni odnieść pewne zwycięstwo, a tymczasem po skończonych 5 partiach przegrywają 2-3 i o uratowanie remisu walczy Jan Temel. Dwa punkty wywalczyli: Stanisław Gigoń i Monika Hutyra. Na szczęście Jan stanął na wysokości zadania i wygrał doprowadzając do remisu w meczu.

Źródło: Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy

 

Kopiowanie materiałów zabronione.