Sport

W sobotę, 1 października 2022 miał miejsce kolejny, XXXII Jesienny Festiwal Biegowy. Cykliczna impreza biegowa odbyła się tradycyjnie w Amfiteatrze pod Grojcem w Żywcu,a sam bieg przebiegał ulicami miasta Żywca na dystansie 10km.

Bieg główny - "Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Żywca" na dystansie 10km przyciągnął jak co roku liczną grupę biegaczy. Uczestnicy byli klasyfikowani z podziałem na kobiety i mężczyzn w kategorii open, 7 kategoriach wiekowych oraz klasyfikacji Mieszkańców Żywca. Przedstawiciele władz samorządowych mieli okazję sprawdzić się na dystansie 5km w "Biegu Starostów, Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów".  Liczną, w tym roku ponad 120 osobową (!) grupę, w ramach festiwalu biegowego stanowiły dzieci. Młodzi biegacze niezrażeni jesienną pogodą rywalizowali z podziałem na dziewczynki i chłopców na dystansach od 200m do 2km.

Zwycięzców uhonorowano na podium wręczając pamiątkowe puchary oraz atrakcyjne nagrody, dekoracji dokonywali Burmistrzowie Miasta Żywca: Pan Burmistrz Antoni Szlagor oraz Pan W-ce Burmistrz Marek Czul. 

Jak co roku pragniemy złożyć podziekowania wszystkim służbom i instytucjom, które przyczyniły się do sprawnego zorganizowania tego przedsięwzięcia, a byli to: przedstawiciele Powiatowej Policji w Żywcu, Straży Miejskiej w Żywcu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Żywcu Sporyszu, Żywcu Moszczanicy oraz Żywcu Oczkowie; Miejskie Centrum Kolutury w Żywcu; wolontariusze z ZSAiO w Żywcu - informuje MOSiR Żywiec. 

Załączniki