Sport
W dniach 3-4 września na Jeziorze Żywieckim odbywały się regaty Puchar Beskidów - Interpuchar, które były zarazem Mistrzostwami Śląska w klasie optimist.
Świetnie spisali się zawodnicy Klubu Żeglarskiego Perkoz z Zarzecza. W klasie optimist do 9 lat Mistrzem Śląska do 9 lat został Tymoteusz Zoń a brązowy medal w tej samej kategorii zdobył Jakub Lichtański. W kategorii do 12 lat  Vice Mistrzostwo Śląska zdobyła Aurelia Brannan. Były to również regaty kończące cykl regat INTERPUCHAR rozgrywanych na Słowacji, w Czechach i Polsce. W całym cyklu W klasie optimist zwyciężyła Aurelia Brannan a trzecie miejsce zajęła Emilia Zoń obie są mieszkankami Żywca a żeglarstwo trenują w Sekcji Regatowej Klubu Żeglarskiego Perkoz.