Sport

W Prudniku odbyła się I Runda Pucharu Polski Seniorów oraz I Runda Drużynowych Mistrzostw Polski w Ekstraklasie Kobiet i Mężczyzn i I Liga.

Zawodniczki i zawodnicy strzelali konkurencję olimpijską 2x70m oraz indywidualne pojedynki eliminacyjne parami od 1/32 finału. W końcowej klasyfikacji Pucharu Polski wśród kobiet wygrała Sylwia Zyzańska przed Natalią Leśniak i Wioletą Myszor, wszystkie zawodniczki z Łucznika Żywiec. W/w 3 żywczanki oraz Kamila Napłoszek z Marymontu Warszawa wyjeżdżają w reprezentacji Polski na Puchar Świata do Gwangju w Korei Płd. w dniach 15-22.05.2022r.  5 miejsce w zawodach zajęła Karyna Kazlouskaya z Łucznika.
Wśród mężczyzn bardzo dobrze spisał się młody 18-letni junior Konrad Kupczak, który uzyskując 645pkt. zajął 2 miejsce w kwalifikacjach.
W rozgrywkach drużynowych Ekstraklasy wśród kobiet wygrał Łucznik Żywiec /S. Zyzańska,
N. Leśniak, W. Myszor, Klaudia Płaza/ przed SŁ Marymont Warszawa i ULKS Zryw Dobrcz.
Wśród mężczyzn natomiast wygrał Marymont Warszawa wyprzedzając o 13pkt. drużynę Łucznika Żywiec /K. Kupczak, Grzegorz Śliwka, Krzysztof Migdał, Choi Wonjong/, 3 miejsce zajął AZS OŚ Surma Poznań.
Drużyny kobiet i mężczyzn „Łucznika Żywiec” bronią tytułów Drużynowych Mistrzów Polski z roku 2021. II Runda Pucharu Polski i Ekstraklasy odbędzie się w Głuchołazach w dniach 21-22.05.2022r.