Żywiec: Międzynarodowy Turniej Łuczniczy za nami

Żywiec: Międzynarodowy Turniej Łuczniczy za nami

W daniach 10-12.06.2022r. na torach łuczniczych w Żywcu odbył się XVII Międzynarodowy Turniej łuczniczy o Puchar Beskidów w którym wzięli udział zawodnicy kadry narodowej Polskiego Związku Łuczniczego, zawodnicy z Ukrainy i Anglii w sumie wystartowało 348 zawodników w tym 140 młodzików i dzieci w wieku od 10 do 14 lat, 108 juniorów młodszych , 100 seniorów i juniorów.

W konkurencji olimpijskiej 2x70 m i pojedynkach setowych parami wśród kobiet zwyciężyła  w finale Wioleta Myszor, najlepsza polska zawodniczka w Mistrzostwach Europy w Monachium w dniach 6-9.06.2022r. pokonując olimpijkę z Tokio Sylwię Zyzańską w setach 7:3 pkt. wcześniej w ½ finału żywczanka pokonała Iryne Semenova z Ukrainy

 w setach 6:2 pkt. a w ¼  finału koleżankę klubową Natalię Leśniak 6:4 pkt. w pojedynku o brązowy medal Iryna Semenova wygrała z zawodniczką Łucznika Karyną Kazlouskaya w setach 6:4 pkt.5 miejsce zajęła Kamila Napłoszek Marymont Warszawa. 6 miejsce zajęła Sikalo Yelizaveta Łucznik Żywiec.

Wśród  mężczyzn wygrał 18- letni junior z Brzuśnika  Konrad Kupczak, który w finale pokonał w setach 6-2 pkt. Choi Wonjong koreańskiego trenera i jednocześnie zawodnika Łucznika Żywiec 3 miejsce zajął zawodnik ukraińskiej kadry narodowej Matlak Oleksandr pokonując w pojedynku o brązowy medal 17-niego juniora z Łucznika Kazimierza Wider.

5 miejsce zajął żywczanin Oskar Kasprowski , 6 Maksymilian Osuch – Surma Poznań. W Konkurencji mikstów wygrał  Łucznik Żywiec Karyna Kazlouskaya i Choi Wonjong

Wśród juniorek wygrała zawodniczka Czarnej Strzały Martyna Stach Bytom,

 2-ga była Joanna Bargiel-Łucznik a 3-cia Klaudia Płaza także z Łucznika,

 4-ta Tacjana Matuszek Łucznik, 5-ta Otylia Strzałka Łucznik a 6-ta Natalia Michalska Czarna Strzała Bytom.

Wśród juniorów wygrał Maksymilian Osuch Surma Poznań, 2-Konrad Kupczak Łucznik ,

3-Paweł Ceklarz Błękit Gruszowiec,4-Vaksaman Konstantin Łucznik Żywiec 5- Jakub Bąk Łucznik, 6- Wider Kazimierz Łucznik

Juniorzy młodsi ;1-Artem Batrachenko Łucznik Zywiec, 2-Bohdan Ilyin Łucznik Żywiec,

 3- Wiktor Kutyła Tramp Jarosław, 4-Caikovkiy Volodymir, 5- Maksymilian Wider Łucznik Żywiec, 6-Nikodem Głowacz Dąbrowa Tarnowska

Juniorki Młodsze- 1-Anastasia Fadieyeva Ukraina , 2- Daria Koval,

 3- Marchenko Polina, 4-Polina Zvierieva- wszystkie Łucznik Żywiec ,5- Iryna Yarmark Ukraina ,6- Strzałka Otylia Łucznik

Młodzicy: wygrał Dawid Kubic Łucznik Żywiec

Młodziczki : wygrała Angelika Gebauer-Grot Ruda Śląska

Łuki Bloczkowe-1 Łukasz Przybylski- A3D Toszek, 2-Kamil Wylężek A3D, 3- Vitali Vdovenko Łucznik Żywiec, 4- Krzysztof Gorczyca- Strzelec Legnica, 5- Rafał Dobrowolski- Niezrzeszony ,6- Filip Szeląg A3D

Wśród kobiet wygrała Anna Stanieszek Orlik Goleszów, 2-ga Renata Leśniak Achilles Dobczyce 3-cia , Cieślar Gabriela Orlik.

Drużynowo w finale A3D Toszek wygrał z Łucznikiem Żywiec ( Tomasz Pomorski, Wojciech Kościelny, Kordian Myszor-Lach)

 Autor: Prezes LKS Łucznik Żywiec Jan Lach