Sport

Polski Związek Łuczniczy zakończył rozgrywki ligowe Drużynowej Ekstraklasy kobiet i mężczyzn na rok 2015. Mistrzowski tytuł i złote medale po raz 11 z rzędu zdobyły żywczanki w składzie: Myszor Wioleta, Leśniak Natalia, Zyzańska Sylwia, Rząsa Joanna.

Ostatnia 5 runda rozgrywek odbyła się w Bytomiu, gdzie triumfowały „Łucznik-Żywiec” przed Marymontem Warszawa i Obuwnikiem Prudnik.

Końcowa klasyfikacja Ekstraklasy: 1. LKS „Łucznik-Żywiec”, 2. Obuwnik Prudnik, 3. Unia Pielgrzymka, 4. Marymont Warszawa, 5. Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, 6. Resovia Rzeszów wśród mężczyzn wygrał Marymont Warszawa przed GLKS Unia Pielgrzymka, Stellą Kielce, Strzelcem Legnica, Resovią Rzeszów. 6 miejsce zajął Łucznik Żywiec.

W Mistrzostwach Polski Seniorów w Dobrczu k/Bydgoszczy srebrny medal i tytuł        V-ce Mistrzyni Polski zdobyła Myszor Wioleta, Zyzańska była 6 a Leśniak 9. W strzelaniu drużynowym żywczanki zdobyły brązowy medal niespodziewanie przegrywając w walce       o finał z drużyną

W Mistrzostwach Polski Juniorów w Żywcu srebrny medal zdobyła Sylwia Zyzańska przegrywając w finale 4 do 6 pkt. z zawodniczką Stelli Kielce – Martą Maciejewską. Brązowy medal zdobyli żywieccy juniorzy w strzelaniu drużynowym: Bizon Kacper, Patryas Krystian, Patryas Dominik, Grzymek Aleksander.

W Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych w Głuchołazach sensację sprawiła          Gloria Juszczuk z Żywca, która w finale pokonała 6 do 4 pkt. Kamilę Napłoszek                              z Marymontu Warszawa. 16-letnia uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. żywieckich Habsburgów zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski.

Brązowy medal w tych Mistrzostwach zdobył 15-letni Oskar Kasprowski z żywieckiego Łucznika.

Klub LKS „Łucznik-Żywiec” wygrał po raz kolejny w Polsce za rok 2015 współzawodnictwo młodzieżowe prowadzone przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W systemie tego współzawodnictwa uczestniczyło z żywieckiego klubu 228 zawodników w wieku od 13 do 23 lat.

Autor: Wiktor Patryas