Wydarzenia

1 lutego, w poniedziałek wieczorem około godziny 20.00 14-letni Bartłomiej wracał do domu i zobaczył leżącego na śniegu mężczyznę. Chłopak zatrzymał się i zainteresował jego stanem. 

Wydarzenie było poruszane na łamach lipowaiokolice.blogspot.com. Pomocy mężczyźnie udzielił 14-letni Bartek, mieszkaniec Słotwiny, uczeń 7 klasy Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Słotwinie. 

- Wracałem wieczorem z kościoła i zobaczyłem pana leżącego na chodniku. Od razu podszedłem do niego, okazało się, że pan jest przytomny. Spytałem co się stało, jak ma na imię, skąd jest i w czym mu pomóc.- powiedział nam mieszkaniec - Pan poprosił mnie abym pomógł mu wstać, bo leżał już dłuższą chwilę. Chciałem wezwać karetkę, ale pan odmawiał i prosił abym zaprowadził go do domu, niedaleko miejsca zdarzenia. Pobiegłem do tego domu i poinformowałem o sytuacji mieszkańców, którzy niezwłocznie zajęli się mężczyzną. 

Dzisiaj Bartek otrzymał dyplom gratulacyjny i drobne upominki z rąk wójta gminy Lipowa oraz dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słotwinie. 

Źródło cytatu: lipowaiokolice.blogspot.com