Wydarzenia

Policjanci z żywieckiej komendy w ramach prowadzonych akcji włączają się w różnego rodzaju inicjatywy. Z okazji Dnia Matki, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji, która zorganizowana została przez Żywiecki Klub Amazonek i odbyła się pod hasłem „Badamy nie tylko mamy!” Podczas wydarzenia każdy otrzymał dawkę wiedzy dotyczącą bezpieczeństwa, ale też dowiedział się, jak dbać o swoje zdrowie.

 

Na Rynku w Żywcu odbyła się ogólnopolska akcja pod hasłem „Badamy nie tylko mamy!”. Jej data nie była przypadkowa bowiem, właśnie z okazji Dnia Matki organizatorzy wydarzenia chcieli zwrócić uwagę uczestników na ważne kwestie związane z naszym bezpieczeństwem i zdrowiem. Akcja zorganizowana została przez Żywiecki Klub Amazonek, Urząd Miasta w Żywcu, Starostwo Powiatowe w Żywcu, Miejskie Centrum Kultury w Żywcu, a także polski Czerwony Krzyż. Wzięły w niej udział organizacje i instytucje, które na co dzień dbają zarówno o bezpieczeństwo, jak i zdrowie mieszkańców. 

Na imprezie nie zabrakło żywieckich policjantów, którzy przygotowali dla uczestników, a w szczególności dla Mam, szereg atrakcji. Odbył się konkurs wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w którym za każdą prawidłową odpowiedź przewidziana była nagroda w postaci gadżetów i przedmiotów poprawiających bezpieczeństwo. Panie mogły również spróbować swoich sił w pokonaniu slalomu w założonych alko lub narkogooglach. Są to specjalne okulary, które symulują stan po spożyciu alkoholu lub narkotyków. Policjanci rozmawiali również z uczestnikami o bezpiecznych zachowaniach w ruchu drogowym, w czasie zbliżającego się okresu urlopowego, czy też o tym, jak nie stać się ofiarą oszustów.

W ramach wydarzenia odbyła się również akcja krwiodawstwa zorganizowana przez Klub HDK PCK działający przy Urzędzie Miejskim w Żywcu