Wydarzenia

Wakacje w pełni. Przez cały czas ich trwania żywieccy policjanci spotykają się z kolonistami wypoczywającymi na terenie powiatu żywieckiego. W czasie spotkań mundurowi radzą, ostrzegają i uczą, jak bezpiecznie spędzić czas letniego odpoczynku. Wszystko po to, aby wakacje wszystkim upłynęły bezpiecznie i pozostawił po sobie tylko miłe wspomnienia.

Policjanci z żywieckiej komendy w dniach 20 i 27 lipca odwiedzili kolonistów wypoczywających w Węgierskiej Górce nad rzeką Sołą. W czasie spotkania koloniści zdobywali wiedzę dotycząca tego, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, w górach czy też spędzając wakacje w mieście. Starsi uczestnicy mieli możliwość zobaczyć, jak zmienia się percepcja testując narko i alkogoogle. Wśród uczestników spotkania policjanci rozdali ulotki, w których streszczone zostały wszystkie informacje dotyczące bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji. Młodsi koloniści otrzymali od policjantów książeczki edukacyjne, w których w łatwy i przystępny sposób opisano bezpieczne zachowania podczas letniego wypoczynku oraz odblaskowe zawieszki. W czasie spotkania policjanci przeprowadzili konkurs wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnicy otrzymywali nagrodę. Spotkanie zostało zorganizowane w myśl ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Głównym celem tej akcji jest promowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć.

Bardzo istotnym elementem akcji jest konkurs plastyczno-filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”. Więcej informacji na temat konkursu znajdą Państwo TUTAJ. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału!