By wypoczynek nad wodą był bezpieczny

By wypoczynek nad wodą był bezpieczny

Wczoraj nad Jeziorem Międzybrodzkim odbyło się spotkanie zorganizowane w myśl ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wzięły w nim udział dzieci przebywające na półkolonii.

Organizatorami spotkania byli policyjni motorowodniacy z Gilowic, strażacy ochotnicy z Międzybrodzia Bielskiego oraz woprowcy z Beskidzkiego WOPR-u. W czasie spotkania, dzieci zdobywały wiedzę dotyczącą tego, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Poznały również podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkowo każdy mógł zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez policjantów czy strażaków w codziennej służbie. Dodatkową atrakcją dla dzieci był rejs policyjną, woprowską lub strażacką motorówką. Korzystając z okazji policjanci przeprowadzili konkurs i sprawdzili wiedzę półkolonistów z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na tych którzy udzielili prawidłowych odpowiedzi czekały nagrody. Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał książeczkę, w której streszczone zostały wszystkie informacje dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą, a także odblaskową zawieszkę.

Głównym celem tej akcji jest promowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć.


Drukuj   E-mail