Wydarzenia

W październiku 2020r. regionalny przewoźnik Koleje Śląskie powołał do życia Dział Rzecznika Pasażera nad którym nadzór objął Rzecznik Pasażera pan Jakub Wosik. 

W strukturach Działu znalazły się Infolinia oraz Biuro Obsługi Klienta. Działalność Rzecznika ma na celu poprawę jakości obsługi oraz zacieśnienie kontaktu pasażerów ze spółką Koleje Śląskie. Jednym z wielu działań podejmowanych przez Rzecznika Pasażera, jest wprowadzenie zmian w kontaktowaniu się ze spółką, które wejdą w życie 21 grudnia 2020 r.

Biorąc pod uwagę zgłaszane przez pasażerów sugestie, postanowiono rozszerzyć godziny pracy Biura Obsługi Klienta. Ponadto wprowadzone zostało jedno wspólne menu głosowe dla Infolinii oraz BOK Kolei Śląskich, by ułatwić wybór połączenia i skrócić czas oczekiwania na kontakt.

Praca Biura Obsługi Klienta polegająca na:

  • informowaniu podróżnych o obowiązującej taryfie,
  • przyjmowaniu zgłoszeń przejazdów grupowych,
  • informowaniu podróżnych o ofercie (rozkład jazdy, honorowanie biletów, nowe połączenia)
  • przyjmowaniu wniosków o zaświadczenia,

jest dostępna całodobowo, przez siedem dni w tygodniu a nie jak to miało miejsce wcześniej,
w godzinach 7.00-15.00 w dni robocze.

Celem utrzymania jak najwyższej jakości obsługi, od października 2020 r. zarówno BOK jak
i Infolinia  Kolei Śląskich zostały wcielone w struktury nowoutworzonego Działu Rzecznika Pasażera, co w efekcie przekłada się na szybsze rozwiązywanie wszelkich problemów z którymi pasażerowie zgłaszają się do nowego call centrum.

Nad Działem Rzecznika Pasażera nadzór sprawuje Rzecznik Pasażera, osoba która reprezentuje interesy pasażerów w spółce. Na stanowisko Rzecznika został powołany Jakub Wosik posiadający doświadczenie w transporcie pasażerskim kolejowym, lecz także autobusowym.

 

„Działania podjęte przez naszą firmę mają na celu jeszcze bardziej usprawnić kontakt z naszymi pasażerami. Cieszymy się, że wciąż są z nami, pomimo tego trudnego czasu. Rzecznik Pasażera jest zawsze do dyspozycji naszych podróżnych. Wierzę, że dzięki wprowadzonym zmianom, jeszcze bardziej ulepszymy sposób komunikacji na linii pasażer – spółka.” – skomentował Prezes Zarządu Kolei Śląskich Aleksander Drzewiecki.

 

„W świadczeniu naszych usług najważniejszy jest dla mnie pasażer. Dzięki rozszerzeniu godzin pracy Biura nasi pasażerowie będą mieli pełen dostęp do BOK, całodobowo, 7 dni w tygodniu. Pozwoli to jeszcze bardziej ulepszyć sposób komunikacji z pasażerami oraz usprawni proces doskonalenia świadczonych przez nas usług. Stale wsłuchujemy się w potrzeby naszych pasażerów, bo Jeździmy Dla Was” – dodaje Rzecznik Pasażera Jakub Wosik.