Wydarzenia

Jak informują Łowcy Burz Podbeskidzie:  Dobiega końca bardzo przyjemny okres stabilnej pogody, której do tej pory było w sumie niewiele. Na zachodzie Polski zaznacza się już pofalowany front atmosferyczny, który przyniesie pogorszenie pogody na początku tygodnia. Pojawi się sporo chmur, opady deszczu i niższe temperatury.

Wtorek - od rana opady deszczu o zmiennej intensywności, chwilami może padać mocniej. Po południu w dalszym ciągu zachmurzenie całkowite i słabe opady deszczu i mżawki. Temperatura maksymalna wzrośnie jedynie do 14-17*C.

Środa - rano zanikające opady deszczu, w ciągu dnia powinno się wypogadzać. Do południa jeszcze chłodno, maksymalnie do 14*C, po południu jak pojawią się rozpogodzenia temperatura wzrośnie do 18-20*C.

Podsumowując czeka nas kilkudniowe pogorszenie pogody z ochłodzeniem i opadami deszczu. Te nie powinny sprawiać problemów, większość modeli jest za sumami rzędu 15-25 l/m2, tylko jeden model wskazuje na opady, rzędu 40-50 l/m2. Jaka będzie rzeczywistość? Okaże się w środę, trzeba pamiętać jednak, że to front falujący i przebieg zjawisk może być inny niż pokazują modele.

Od czwartku więcej słońca i cieplej.