Wydarzenia

W dniu 20.03.2024r. o godzinie 19:33 strażacy zostali zadysponowani przez SKKP PSP w Żywcu do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty w Pewli Ślemieńskiej przy ulicy Krakowskiej.

 Motocyklista trafił do szpitala, okazał się nim mieszkaniec Pewli Ślemieńskiego, uczeń drugiej klasy technikum. W wyniku wypadku kontakt z nim jest znikomy. Rodzina i bliscy liczą na wsparcie. Założona została także zbiórka. 

TUTAJ

20 marca 2024r.  David miał wypadek na motocrossie. Wraz z grupa znajomych wyjechali na ulicę, on jechał z koleżanką w kolumnie motorów jako pierwszy . Nagle stracił panowanie nad motorem i uderzył z słup. Jako jedyny z całej grupy miał kask! Na skutek wypadku doznał urazu czaszkowo – mózgowego, trafił na OIOM, gdzie spędził prawie 2 miesiące. Ma duży uraz prawego oka i istnieje ryzyko, że nie będzie na nie widział… Przeszedł trudną  operację i jest żywiony za pomocą sondy. Kontakt z nim jest znikomy, jednak bliscy wierzą, że dzięki wysiłkom lekarzy i walecznej postawie chłopaka, wyjdzie on z tego obronną ręką.

David zawsze był bardzo waleczny,  dlatego przyjaciele nazywają go wojownikiem. Szczególne znaczenie ma to teraz, gdy musi on dzielnie walczyć o powrót do zdrowia.

Jest uczniem drugiej klasy technikum o profilu informatycznym. Jest empatyczny, miły i dobry dla wszystkich, dlatego jest bardzo lubiany i ma wielu przyjaciół, z którymi spędza dużo czasu. Dobrze się uczy i jest bardzo ambitny. Ma swoje cele życiowe, do których skrupulatnie i skutecznie dąży. David lubi piłkę nożną i często gra w nią towarzysko z kolegami. Przez ostatnie dwa lata David pokochał zdrowy tryb życia i sport do tego stopnia, że z pomocą rodziców zbudował sobie w domu małą siłownię, w której regularnie ćwiczył.

Dziś najważniejsze jest to, by David odzyskał sprawność i szansę na samodzielną, szczęśliwą przyszłość. Aby było to możliwe będzie musiał poddać się intensywnej rehabilitacji w specjalistycznym ośrodku. Turnus tam jest niestety bardzo kosztowny. Dzięki Waszemu wsparciu los Davida może się odmienić. Pomóż mu!