Wydarzenia

Ciekawe zapowiadają się najbliższe spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki Żywieckiej Biblioteki Samorządowej. 31 stycznia 2013 o godzinie 16.30 w Dyskusyjnym Klubie Książki dla dorosłych omawiana będzie książka Pauliny Wilk "Lalki w ogniu".

„Lalki w ogniu” to reporterska książka przedstawiająca niezwykły obraz Indii. W książce Pauliny Wilk widzimy Indie jako kraj, w którym przenikają się dwa światy – świat zdumiewającego potencjału gospodarczego, egzotycznego uroku, z drugiej zaś strony świat, gdzie politycy są posłuszni astrologom, geniusze chodzą bez butów a społeczeństwo podzielone jest na panów i służących. Podczas lektury poznajemy ten kraj „od podszewki”, a jeśli dodamy do tego magiczny klimat książki, to z pewnością zachęcimy Was do lektury i udziału w DKK.

lalki w ogniu

Żywiecka Biblioteka Samorządowa nie zapomina również o najmłodszych! W najbliższy piątek 25 stycznia o godzinie 15.00 omawiana będzie nietuzinkowa książka Leszka Kołakowskiego "Debata filozoficzna Królika z Dudkiem o Sprawiedliwości".

"Debata królika z dudkiem..." to krótki, dowcipny kurs logicznego myślenia. Kołakowski wraz z młodym czytelnikiem poszukuje odpowiedzi m.in. na pytania: czy jest na świecie sprawiedliwość, co jest złe, a co dobre, kiedy mówimy o faktach, a kiedy w naszych sądach kierujemy się uczuciami i które nasze wypowiedzi mają sens? Konstrukcję książki doskonale oddaje okładka – jest ona jak krótka partja szachów: logiczna, pełna precyzji, celnych pytań i puent. Ponadto książka jest świetnie zilustrowana przez Monikę Hanulak.

kołakowski

Oprac.: PW

Kopiowanie materiałów zabronione.