Wydarzenia

Ratownicy GOPR w ostatnich dniac dotarli do Don Bosco Fambul z darami w postaci toreb medycznych, defibrylatorów, fantomów, defibrylatorów szkoleniowych, okularów korekcyjnych i leków. Dzięki temu dzieciaki otrzymują szansę na życie w przyzwoitych warunkach. 

Cel wyprawy PSF Team GOPR osiągnięty!
 „Po przejechaniu 8574 km, dotarliśmy w końcu do naszego prawdziwego celu rajdu: Don Bosco Fambul - Freetown z darami w postaci toreb medycznych, defibrylatorów, fantomów, defibrylatorów szkoleniowych, okularów korekcyjnych i leków.
 Przeprowadziliśmy również serię szkoleń z pierwszej pomocy dla personelu ośrodka oraz dla podopiecznych.
 Dzieciaki są bardzo zaciekawione naszą wizytą, wszystkie chcą się witać, robić zdjęcia, przybijać piątki. Trzeba przyznać, że Salezjanie robią tu kawał dobrej roboty, wyciągają dzieci z ulicy, po różnych traumach oraz przemocy.
 Dzięki Don Bosco Fambul - Freetown dzieciaki otrzymują szansę na normalne życie w przyzwoitych warunkach. Mają dostęp do wody, regularne posiłki oraz edukację. Uczą się, że życie może być ciekawe i pełne nadziei, tutaj mogą wykreować w sobie pasję czy hobby.
 Ojciec Piotr przyjął nas tutaj z pełną gościnnością, dziękujemy za wszystko i na pewno będziemy głosić w świecie, co tutaj wspaniałego się dzieje!” - informuje GOPR Beskidy.