Wydarzenia

25 października br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żywcu odbył się Etap Powiatowy XII edycji „Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym” dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu żywieckiego – który został zorganizowany przez Zespół ds. Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego w Żywcu.

Celem olimpiady jest profilaktyka i promocja zdrowia psychicznego - Regionalnej Polityki Zdrowotnej – województwo śląskie 2030. Tematem tegorocznej edycji jest: „Poprawa zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży z uwzględnieniem znaczenia wsparcia społecznego” .

Oficjalnego otwarcia olimpiady dokonał Wicestarosta Żywiecki Stanisław Kucharczyk, Przewodnicząca Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Powiatu w Żywcu Bogumiła Lach i Kierownik Zespołu ds. Ochrony Zdrowia Katarzyna Maślanka.

Do testu składającego się z 25 pytań przystąpiło 28 uczniów. Finalistami „XII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym” – etapu powiatowego zostali:

I miejsce: Aleksandra Duraj – uczennica Zespołu Szkół Mechaniczno- Elektrycznych w Żywcu

II miejsce: Patrycja Basta  – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu

III miejsce:  Katarzyna Śleziak   – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu

Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwało Jury w składzie: Przewodnicząca: Bogumiła Lach - Przewodnicząca Komisji Zdrowia i  Polityki Społecznej  Rady Powiatu w Żywcu; Członkowie: Elżbieta Trutkowska – Kierownik ds. Pielęgniarstwa  PZOL Sp. z o.o – Beskidzkie Centrum Zdrowia Psychicznego  w Międzybrodziu Bialskim, Anna Barcik – Pielęgniarka Koordynująca PZOL Sp.z o.o – Beskidzkie Centrum Zdrowia Psychicznego  w Międzybrodziu Bialskim, Sylwia Piela - Psycholog Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Żywcu.               

Etap Regionalny czyli Finał Olimpiady odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Żywcu w dniu 22 listopada 2022 o godz. 10.00.

Olimpiada organizowana jest w ramach zawartego porozumienia z  Powiatem Bielskim, Powiatem Cieszyńskim, Miastem Bielsko-Biała oraz Uniwersytetem Bielsko – Bialskim w Bielsku – Białej.