Wydarzenia

W czasie tegorocznych ferii zimowych Żywiecki Park Etnograficzny w Ślemieniu przygotował specjalną indywidualną ofertę edukacyjną.

Od 18 stycznia do 28 lutego 2016 roku w skansenie realizowane będą interesujące programy, łączące kreatywną zabawę z nabywaniem nowych umiejętności.

Zajęcia są skierowane głównie do osób indywidualnych (szeroka oferta edukacyjna dla grup zorganizowanych znajduje się w zakładce na stronie główniej skansenu).

„Ferie w skansenie” to propozycja spędzenia wolnego od nauki czasu w Muzeum – w miejscu, które daje niedostępną nigdzie indziej możliwość bezpośredniego obcowania ze sztuką ludową oraz stwarza wyjątkowe warunki do nieszablonowego zdobywania wiedzy a także wspaniałej zabawy.

Program „Ferii w skansenie” obejmuje spotkania o charakterze warsztatowym, które będą realizowane w okresie ferii zimowych od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 14:00.

Z uwagi na konieczność indywidualnego przygotowywania warsztatów prosimy o wcześniejsze zgłoszenia udziału w zajęciach pod numerem tel. 534 631 330, lub adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W ofercie mamy dla Państwa spotykania o tematyce:

a) Warsztaty zdobienia tradycyjnych zabawek ludowych – 8 zł/os (brutto)

Uczestnicy warsztatów poznają historię, bogactwo form oraz sposoby zdobienia tradycyjnych drewnianych zabawek ludowych z terenu Żywiecczyzny. Będą także mieli możliwość własnoręcznie pomalować drewnianego ptaszka, którego zabiorą ze sobą.

a) Warsztaty malowania na szkle – od 13 do 18 zł/os (brutto)

Uczestnicy warsztatów poznają podstawy malowania na szkle, sposoby nakładania farb, nakładania konturu. Uczestnicy samodzielnie będą mogli wykonać obrazek na szkle w formacie 15x21 cm lub 10 x 15 cm.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach !

Źródło: Etnopark Ślemień