Wydarzenia

Od jutra na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego pilotażowo zostają otwarte szlaki skiturowe. Obecnie panują tam bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki zimowej oraz obowiązuje 2. stopień zagrożenia lawinowego - ostrzega GOPR Beskidy.

Planując wyjście na Babią Górę zimą pamiętajcie, że szczyt ten słynie z często występujących trudnych i zmiennych warunków atmosferycznych - informują Ratownicy GOPR.

W partiach szczytowych działania ratunkowe prowadzone są bez użycia mechanicznych środków transportu (skuter, quad), co znacząco wydłuża czas dotarcia do potencjalnych osób poszkodowanych. Możecie polegać tylko na szybkości i sile ratowników.
Apelujemy o bezwzględne przestrzeganie zasad wyznaczonych przez Babiogórski Park Narodowy, rozwagę, odpowiedzialność i właściwe wyposażenie niezbędne w górach zimową porą (lawinowe ABC, ochrona przed wychłodzeniem, dodatkowe źródła światła, powerbank, instalacja aplikacji Ratunek, itp.).

Zdjęcie: w ikonie wykorzystano kadr z filmu, który GOPR przygotował z partnerem Salewa. W materiale możecie zobaczyć, jak wyglądają działania ratunkowe w rejonie Królowej Beskidów.