Wydarzenia

Zamknięta została kładka na Żylicy w Zarzeczu. 

W związku zamknięciem  kładki na Żylicy w Zarzeczu przez obecnego dzierżawcę terenu (który wykonał to na polecenie właściciela terenu Wód Polskich) informujemy, że Urząd będzie podejmował stanowcze kroki w celu natychmiastowego przywrócenia możliwości przechodu. 

Jak informowali wczoraj Czytelnicy: 

"Niestety od dzisiaj nie ma możliwości przejścia na stację pkp Pietrzykowice Żywieckie i na jakikolwiek autobus od strony stacji też droga jest zagrodzona".

"Codziennie mnóstwo ludzi korzysta z tego przejścia jadąc do pracy czy szkoły. W lecie mnóstwo turystów ma możliwość w łatwy i szybki sposób dostać się nad jezioro. Zamknięcie przejścia jest równoznaczne z tym że ludzie od dziś będą musieli chodzić drogą żywiecką aby dostać się na pociąg. Droga ta jest ruchliwa, niedostatecznie oświetlona, nie posiada chodnika. To prawda, że przejście było w miejscu niedozwolonym ale niestety zamiast ułatwiać mieszkańcom sprawę i je zalegalizować robiąc bardziej bezpiecznym to najprościej nastawiać zakazów a ludzie niech się męczą. Przejście i tak było bezpieczniejsze niż droga, po której teraz wszyscy będą zmuszeni chodzić".

Zdjęcie: UG Łodygowice