Wydarzenia

Oszuści po raz kolejny zaatakowali i podając się za fałszywych krewnych próbują zdobyć pieniądze.Wczoraj już kilku mieszkańców Bystrej, Brzuśnika i Cięciny odebrało telefony i usłyszeli historię o rzekomym wypadku

. Na szczęście zachowali zimną krew i nie dali się nabrać. Jak tylko zorientowali się, że mają do czynienia z oszustami przerwali połączenie.
Dzisiaj już kilku mieszkańcy Bystrej, Brzuśnika i Cięciny odebrało telefony i usłyszeli historię bądź o wypadku, bądź o potrąceniu osoby. Dzwoni kobieta i płaczliwym głosem informuje, że jest córką lub wnuczką osoby z którą rozmawia. Na szczęście rozmówcy zachowują zimną krew i po zorientowaniu się, że mają do czynienia z oszustami przerywają połączenia. Dzięki ostrożności i zdrowemu rozsądkowi nie stracili swoich oszczędności.

Apelujemy o ostrożność! Kolejne próby pokazują, że oszuści nie odpuszczają. Pamiętajmy, że jeżeli nie jesteśmy pewni z kim rozmawiamy zadzwońmy do swoich bliskich i upewnijmy się czy to rzeczywiście oni potrzebują pomocy. Zajmie nam to chwilę, a w ten sposób nie stracimy swoich oszczędności.