Wydarzenia

Jesień to dla kierowców trudna pora roku. Szybko zapadający zmierzch, deszcz i śliska nawierzchnia drogi powodują, że o zdarzenie drogowe nie trudno. Przekonał się o tym, 35-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, który kierując fordem spowodował kolizję drogową, w której uszkodzone zostały cztery samochody. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i uwagę za kierownicą.

Do zdarzenia doszło  około 12.30 w Ciścu na ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Będący na miejscu policjanci ustalili, że 35-latek, kierując fordem galaxy, nie zachował ostrożności i najechał na tył poprzedzającego go audi. Ten, siłą odrzutu uderzył w opla astrę, który w wyniku uderzenia, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo, z jadącym prawidłowo z przeciwnego kierunku vw passatem. W wyniku zdarzenia dwie pasażerki passata z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Jak ustalili policjanci wszyscy kierowcy biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania. Sprawca kolizji za naruszenie przepisów ruchu drogowego otrzymał mandat karny.

Opady deszczu, mgła, wcześnie zapadający zmrok, mokra, często pokryta liśćmi, a przy tym śliska jezdnia to czynniki pogarszające warunki drogowe. Jedne powodują duże ograniczenie widoczności, drugie zaś zdecydowanie wydłużają drogę hamowania. Okres jesienno – zimowy charakteryzuje się także koniecznością zmniejszenia prędkości z jednoczesnym zwiększeniem odległości od pojazdu poprzedzającego. Pamiętajmy – prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość BEZPIECZNĄ!