Wydarzenia

W sobotę 5 grudnia 2015r. zapraszamy na koncert charytatywny dla pięcioletniego Krystianka Podgórzec. Spotkajmy się w mikołajkowym nastroju w MCK w Żywcu.

Startujemy o godzinie 15:00. Zapraszamy rodziny z dziećmi, bo swoją wizytę potwierdził Mikołaj wraz z Aniołkiem i z Diabełkiem (będą niespodzianki dla najmłodszych), będzie również malowanie buziek. Między występami Zbójnickiej Kapeli, Dark Machine, Meta Menardi, Moon Expression, Black Bee, będą się odbywać licytacje przepięknych upominków od darczyńców.

W Koncertowej Kawiarence będą do zakupienia słodkości, ciasta, ciasteczka z wróżbą, kawa, herbata.

W Koncertowym Kramiku z Rozmaitościami oraz stoisku z kosmetykami Oriflame każdy znajdzie coś dla siebie, a może i na prezent mikołajkowy lub świąteczny dla najbliższych i nie tylko.

Cały dochód (z puszek, z licytacji, z kramiku, z kawiarenki) przeznaczony zostanie na turnus rehabilitacyjny i leczenie Krystianka."Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi." - Jan Paweł II

Krystian Podgórzec urodził się 3 czerwca 2010 roku w Żywcu. Jest jedynym dzieckiem Dominika i Anny Podgórzec. Zdiagnozowano u niego takie schorzenia jak: zaburzenia neurorozwojowe z cechami dysmorfii i małogłowiem, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę lekooporną (zespół Westa), zaburzenia połykania, refluks żoładkowo-przełykowy, nietolerancja laktozy, niedobór wagi, zaburzenia mielinizacji istoty białej, atrofia nerwu wzrokowego obu oczu, wada wzroku ponad 60%. Krystianek nie chodzi nie mówi, jest dzieckiem wymagającym stałej opieki.

Krystianek ma szansę na leczenie i turnusy rehabilitacyjne dzięki dochodom zebranym z 1 % podatku (KRS: 0000037904, 13691 PODGÓRZEC KRYSTIAN) , z koncertów charytatywnych, z akcji zbierania nakrętek plastikowych.

 

Więcej informacji o Krystianku na stronie Fundacji:  http://dzieciom.pl/13691