Wydarzenia

Ostatnie dni nie są spokojne dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipowej. Niemal codziennie druhowie są wzywani do różnorodnych zdarzeń.

 Seria zdarzeń rozpoczęła się w czwartek 5 stycznia od interwencji przy niebezpiecznie zwisających konarach drzew nad jezdniami. Najwięcej pracy jednak strażacy mieli w miniony weekend. W sobotę około godziny 10:00 OSP Lipowa została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Żywcu do miejscowego zagrożenia w Lipowej na ulicy Dworskiej. Działania polegały na wypompowaniu wody z zalanej piwnicy. W tym samym dniu około godziny 14:00 strażacy z Lipowej otrzymali wezwanie do domu, w którym rozszczelniła się butla z gazem. W niedzielę natomiast interweniowali na terenie prywatnej posesji, gdzie ognień zajął drzewa ozdobne. Pożar opanował właściciel, jednak strażacy zabezpieczyli pogorzelisko. 
Niespokojnie zaczął się również nowy tydzień. W poniedziałek 9 stycznia około godziny 16:00 na ulicy Jana Pawła II w Lipowej doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Na miejscu zdarzenia interweniowały wszystkie służby. 

Źródło: OSP Lipowa