Wydarzenia

Porażka to termin zaczerpnięty wybitnie ze świata sportu. Ta dziedzina udowadnia ludziom, jak wielki hart ducha w sobie mają do tego, by osiągać swoje cele w swojej dyscyplinie. Jeśli im się udaje, zostają zwycięzcami. To jeden biegun. Na drugim końcu, są przegrani. Doznali porażki. Kto z Was lubi zwyciężać? Wszyscy. Nikt nie lubi przegrywać. Kiedy zwyciężasz, nic Cię nie boli. Jest wielka radość i pochwały ze strony innych ludzi. Kiedy przegrywasz, boli wszystko. Człowiek potrafi się wtedy emocjonalnie nawet załamać.

 Czy w życiu codziennym możemy zwyciężać i doznawać porażek? Jak najbardziej. Nazywamy to również niepowodzeniem, błędem. I tak dalej i tak dalej. Słownictwo wydaje się być o wiele bardziej bogate. „To była totalna porażka...” Znacie takie zdanie? Większość z Was to przynajmniej raz w życiu usłyszała, lub też mówiła coś podobnego.

 I teraz przechodząc do konkretów. Dziwnym trafem dla wielu z nas bardzo dużo rzeczy, które robimy jest...totalną porażką. I potem chodzimy do swoich znajomych i opowiadamy im o naszych...porażkach. Nie jest to dla nich przyjemne, ale uwielbiamy ich w ten sposób katować. Ale nikt nie zadał pytania następującego? Skąd wiesz, że to była porażka?

 Mamy bardzo dziwną manierę, bo uwielbiamy nazywać wszystko, co robimy, po czasie. Kiedy robicie cokolwiek, to w danym momencie nie mówicie, że to jest błąd, że to masakra, że to porażka. Jesteście tacy sprytni, że kiedy skończycie robić to, co robicie, dopiero wtedy nazywacie rzeczy po imieniu. I to jest błąd. Co z tym zrobić?


ludzie

 Jedynym wyjściem jest traktować wszystko, co robicie zadaniowo. Zakładacie bowiem, że coś się wydarzy. Macie pewnego rodzaju oczekiwania. Kiedy rezultat jest inny, niż zakładaliście, uznajecie to za porażkę. I pojawia się smutek, płacz, niedowierzanie. Czas zacząć traktować to zadaniowo. Jak? To proste. Kiedy znowu coś Wam nie wyszło zobaczcie, co się nie udało. Przemyślcie, co trzeba zrobić inaczej kolejnym razem. Niech to będą dla Was informacje o tym, co trzeba zmienić. Ta taktyka to najlepszy sposób na to, by odnosić w życiu same zwycięstwa. Bo już od dziś, kiedy każdy z Was coś zrobi, to wie, że to recepta na sukces. Jeśli Wam się nie uda to i tak wygraliście, bowiem już wiecie co robić, żeby kolejnym  razem czegoś nie popsuć. Wszystkiego dobrego i samych sukcesów.

Autor: Sławomir Brak

Kopiowanie materiałów zabronione