Wydarzenia

Wzorowa reakcja obywateli zapobiegła tragedii na drodze. Nietrzeźwy kierujący skuterem wjechał do przydrożnego rowu, po czym próbował odjechać. Jak się okazało miał przeszło 5 promili alkoholu. Nie reagujesz? Akceptujesz!

Wczoraj po godzinie 12:30 policjanci z Komisariatu Policji w Szczyrku zostali powiadomieni przez uczestnika ruchu, iż na ulicy Widokowej w Kalnej, zauważył jadącego przed nim na skuterze mężczyznę , który miał problemy z utrzymaniem równowagi i właściwego toru jazdy. Kierujący samochodem cały czas podążał za skuterzystą. W pewnym momencie mężczyzna wjechał do przydrożnego rowu, a jadący za nim kierowca samochodu wykorzystując ten moment podbiegł i zabrał mu kluczyki, uniemożliwiając tym, jego dalszą jazdę. Powiadomieni policjanci niezwłocznie przybyli we wskazane miejsce, ustalając, iż kierującym skuterem jest 52-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, u którego badanie alkomatem wykazało przeszło 5 promili. Mężczyzna został przewieziony do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej, gdzie pozostał do wytrzeźwienia. Grozi mu teraz kara 2 lat pozbawienia wolności.

Dzięki wzorowej reakcji obywateli nie doszło do tragedii na drodze, a sprawca przestępstwa odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Policja apeluje o odpowiedzialne zachowanie. Nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego zawsze stanowi zagrożenie dla siebie i dla innych.

Źródło informacji: Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej