Wydarzenia

„Muzyka z Szuflady” to wydawnicza nowość z Żywca, będąca podsumowaniem tras promujących album „Teraz i tu”. Akustyczny koncert zespołu Lee Monday został zarejestrowany w październiku 2013 roku w winiarni „Szuflada” i wreszcie ujrzał światło dzienne – od zeszłej soboty bowiem można nabyć DVD w „Szufladzie”, lub kontaktując się e-mailowo z zespołem.

lee monday dvd

Mało tego, od początku tygodnia można zobaczyć koncert na portalu muzzo.pl oraz darmowo pobrać jego wersję audio. Jest to duży ukłon w stronę fanów, tak dzielnie wspierających zespół w Żywcu, czy w czasie licznych koncertów w kraju. Czy warto sięgnąć po to wydawnictwo?  Żywiecki zespół wyrobił sobie już pozycję, która sugeruje, że to co wydają powinno być dobre. Nie inaczej jest w tym wypadku. Jest surowo, co wielbiciele muzyki powinni docenić z powodu prawdziwości, autentyczności materiału. Muzyka Lee Monday nie jest studyjnym „wyrobem”, lecz potrafiącym się obronić w każdej aranżacji materiałem. Przechodząc do aranżacji, jest to wykonanie akustyczne. Nie jest jednak spokojne i delikatne, jak „Unplugged” Nirvany, lecz zaskakująco pełne energii. Pomimo użycia gitary akustycznej i małej przestrzeni sceny, utwory nie straciły „zadziora” i mocy. Warto usłyszeć zespół w tej wersji, by odkryć na nowo utwory z debiutanckiego albumu. Dodatkowo muzycy zagrali jeden z pierwszych utworów zespołu, czyli Opportunities, nowy utwór - Say it or leave it!, a także cover grupy Nirvana – Come as you are.

Zarejestrowany koncert jest doskonałym podsumowaniem ogromnej pracy, jaką zrobił ostatnimi czasy zespół. Polecam fanom i nie tylko. Oczywiście nakład bootlegu jest ograniczony, dlatego należy się śpieszyć z zakupem. Kto nie zdąży jednak nie może płakać, mogąc obejrzeć żywieckich rockmanów w serwisie muzzo.pl.

 Autor: Mariusz Waligóra

Kopiowanie materiałów zabronione

lee monday żywiec dvd