Wydarzenia

Coraz częściej odbieramy informację dotyczące czynów karalnych popełnionych przez nieletnich.

Dochodzi do nich zarówno na terenie placówek szkolnych, jak i poza nimi. Pobicia, kradzieże czy zniszczenia mienia to tylko część przewinień jakie mają na swoim koncie nieletnie „pociechy”. Dlatego apelujemy – nie bądźmy obojętni i reagujmy na tego typu zachowania. Poświęćmy czas na rozmowę z dzieckiem, ustalmy przyczynę jego agresji i pomóżmy mu w rozwiązaniu problemu.

W miniony poniedziałek w Twardorzeczce 15-latek uderzył swojego rówieśnika, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Z kolei wczoraj w Juszczynie 12-letni chłopak pobił również 12 latka. O losie obu młodych sprawców wkrótce zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Takie i inne informacje o przemocy wśród młodych ludzi coraz częściej trafiają do policjantów. Kradzieże, wymuszenia czy zniszczenia mienia to tylko część z przewinień jakie popełniają młodzi ludzie. Często świadkami tych zachowań są pozostali rówieśnicy czy też koledzy z klasy, którzy w żaden sposób nie reagują na przejawy łamania prawa, a niejednokrotnie dołączają do grupy młodocianych chuliganów. Dlatego apelujemy, aby widząc takie zachowanie, czy mając wiedzę na jego temat, nie być obojętnym. Rozmawiajmy i tłumaczmy młodym ludziom, że ich zdaniem niewinne przewinienie popełnione w latach młodości może mieć przykre konsekwencje za kilka, a nawet kilkanaście lat. Bowiem może rzutować na ich dorosłe życie, na wybór zawodu czy możliwość uzyskania pracy.

Żródło: KPP Żywiec