Wydarzenia

Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol.

Na szczęście tolerancja społeczeństwa na tego typu zachowania jest coraz mniejsza. Tak było w przypadku 53-latka, którego krzywy tor jazdy zauważył inny kierowca i o sytuacji poinformował policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że 53-latek miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.
Do zdarzenia doszło w sobotę około 15.45 w miejscowości Ostre. Będący tam mężczyzna zauważył audi, którego tor jazdy wskazywał na to, że jego kierowca mógł być pod wpływem alkoholu. O całej sytuacji poinformował policjantów z Łodygowic. Mundurowi już po chwili przyjechali we wskazany rejon i zauważyli podany zawiadomieniu samochód. Jak ustalili za kierownicą siedział 53-letni mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało, że ma on w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.