Wydarzenia

Prezydent Warszawy oraz kandydat PO na prezydenta RP Rafał Trzaskowski przebywał dziś w naszym regionie. Trzaskowski odwiedził m.in. Wisłę, Bielsko-Białą oraz Radziechowy. Właśnie w Radziechowach Trzaskowski spędził czas w wyjątkowym miejscu, gdzie kontynuowane są tradycje mocno związane z Żywiecczyzną.

Rafał Trzaskowski przyjechał do Pasieki Radziechowska Barć, gdzie wraz z właścicielami rozmawiał o specyfice prowadzenia działalności zwiaząnej z hodowlą pszczół. Spotkanie z Trzaskowskim na terenie pasieki było wspólną inicjatywą hodowców pszczół na terenie Żywiecczyzny - Pasieki Kocierz oraz wspomnianej pasieki z Radziechów. Jak poinformowali inicjatorzy spotkania - poruszaliśmy za to najważniejsze dla środowiska pszczelarzy tematy, m.in.:
zdrowotność i kondycja rodzin pszczelich, krajowe i unijne wsparcie prowadzenia produkcji pszczelej, opłacalność produkcji pszczelej, perspektywy i zagrożenia dla polskiego pszczelarstwa, konieczność ochrony istniejących (i nasadzeń nowych) roślin miododajnych w miastach. Była to też okazja, by pokazać nasze pasieki i pochwalić się inicjatywami, które z powodzeniem realizujemy dla pszczelarzy w tej części Polski. Chyba możemy zdradzić, że prezydent Rafał Trzaskowski jest wielbicielem miodu gryczanego i miodu ze spadzi iglastej" - dodają organizatorzy.