Wydarzenia

Utworzone w gminach na Żywiecczyźnie punkty szczepień przeszły odbiory i niebawem ruszą z nich masowe szczepienia. Wyjątkowym punktem szczepień na mapie Powiatu Żywieckiego, jest punkt w Lipowej.

Tylko tam osoby oczekujące na szczepienia będę mogły obejrzeć materiał filmowy dotyczący walorów krajobrazowych Malowniczej Gminy Lipowa. Nikt na seans się nie spóźni, bo kilku minutowy film będzie zapętlony i czas oczekiwania na swoją kolej w zupełności wystarczy, aby obejrzeć go w całości. Poza tym tylko w Lipowej otrzymamy nietypowe potwierdzenie szczepienia w tej gminie. Mianowicie na wszystkich zaszczepionych czekać będzie naklejka z Lipowską Śliwką Bronką potwierdzająca, szczepienie w Malowniczej Gminie Lipowa. Na specjalnej wlepce Bronka wyraża dumę z faktu, że osoba zdecydowała się na szczepienie dając tym samym dobry przykład innym. A co z osobami towarzyszącymi? Zwłaszcza dziećmi? Oni również mogą odebrać Bronkę z pozdrowieniami …

-Mamy wyremontowaną nową salę w centrum gminy, którą przygotowywaliśmy tak, aby mogą spełniać bardzo wiele funkcji. Nie spodziewaliśmy się, że będzie w niej punkt szczepień, ale nie stanowiło dla nas problemu, żeby również do takich działań ją dostosować, a w dodatku umilić osobą ten krótki, ale być może dla kogoś stresującym pobyt w niej.- mówi Jan Góra Wójt Gminy Lipowa.

Warto dodać że punkt szczepień w Lipowej znajduje się w centrum gminy tuż obok największego Śliwkowego Muralu w Polsce znajdującego się na Szlaku Beskidzkich Murali.