Wydarzenia

Na placu zabaw budynku Przedszkola im. Władysława Pieronka w Radziechowach przy ul. Głównej 759 (przedszkole na dole) zostały zamontowane nowe urządzenia ogrodowe.

Przedszkolaki mogą korzystać z metalowych cynkowanych i malowanych proszkowo: karuzeli tarczowej, przeplotni z drabinkami, zjeżdżalnią i zjazdem strażackim, podwójnej huśtawki wahadłowej i bujaka sprężynowego w kształcie konika. Urządzenia zostały sfinansowane w całości ze środków budżetowych przekazanych przez organ prowadzący, czyli gminę Radziechowy- Wieprz. I tak oto wychowankowie obydwu naszych przedszkoli uzyskali w tym roku dostęp do nowoczesnych i bezpiecznych  placów zabaw. Wcześniej w sierpniu zostały wymienione urządzenia ogrodowe na ogólnodostępnym placu zabaw przy przedszkolu na górze (ul. Św. Marcina 740).

Możliwość korzystania z placu zabaw jest niezbędnym elementem prawidłowej realizacji podstawy programowej w przedszkolu. Dyrektor przedszkola, grono pedagogiczne i wychowankowie z całego serca dziękują władzom gminnym za zrozumienie potrzeb najmłodszych mieszkańców miejscowości. Niech najpiękniejszym podziękowaniem będą dla Państwa zdjęcia dokumentujące radość przedszkolaków.

Autor: Małgorzata Kasperek - dyrektor Przedszkola
Władysława Pieronka w Radziechowach

Zdjęcie: UG Radziechowy-Wieprz