Wydarzenia

Pogoda zachęca do spędzania czasu na wolnym powietrzu, a co za tym idzie do organizacji różnego rodzaju akcji, pikników czy festynów. Żywieccy policjanci są obecni praktycznie na każdym ze spotkań, bowiem jest to doskonała okazja do przekazania zarówno tym najmłodszym, jak i trochę starszym ważnych informacji dotyczących bezpieczeństwa.

 Zarówno w tygodniu, jak i przez weekend na terenie Żywca i powiatu organizowanych jest mnóstwo imprez, pikników i festynów. Policjanci z Żywca i podległych Komisariatów starają się być na każdym wydarzeniu, bowiem jest to doskonała okazja, aby przekazać uczestnikom cenne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Mundurowi rozmawiają z mieszkańcami na temat tego, jak zabezpieczyć dom czy mieszkanie na czas wyjazdu, o zagrożeniach czyhających na młodzież podczas letniego odpoczynku oraz o sposobach wykorzystywanych przez oszustów i metodach ich uniknięcia.  Dużo miejsca poświęcają również bezpieczeństwu w ruchu drogowym, a wiedza uczestników na temat obowiązujących przepisów jest sprawdzana podczas licznych konkursów i zabaw. Dla uczestników każdorazowo przygotowanych jest szereg ulotek, elementów odblaskowych oraz innych przedmiotów poprawiających bezpieczeństwo.  


Dodatkową atrakcją spotkań jest prezentacja policyjnego wyposażenia. Każdy i ten najmłodszy i ten trochę starszy może wsiąść za kierownicę radiowozu i z bliska obejrzeć oraz przymierzyć sprzęt, którym policjanci posługują się w codziennej służbie. Atrakcje te zawsze budzą dużo pozytywnych emocji. W profilaktycznych działaniach policjantom pomaga „Sznupek” – maskotka śląskiej policji.