Oczyszczacze w drodze do przedszkoli

Oczyszczacze w drodze do przedszkoli
Rozpoczęły się dostawy oczyszczaczy powietrza do przedszkoli biorących udział w drugiej edycji kampanii  „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”.

Każda z 449 placówek otrzyma odpowiednio jedno lub dwa urządzenia Warmtec AP NEO, zgodnie z listą rankingową placówek zakwalifikowanych do udziału w kampanii. Każde dostarczone do placówki urządzenie, wyposażone jest w komplet filtrów umożliwiających natychmiastowe użytkowanie oczyszczacza powietrza.

Dostawa 879 sztuk urządzeń do wszystkich przedszkoli zostanie zrealizowana do końca stycznia.

Celem kampanii edukacyjno-informacyjnej „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” jest rozwijanie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie, zagrożeń wynikających ze złej jakości powietrza, sposobów zapobiegania niskiej emisji i unikania ekspozycji na zanieczyszczenia.

To już druga edycja kampanii. W pierwszej udział wzięło 121 placówek przedszkolnych, zaangażowanych zostało blisko 14 tys. przedszkolaków. Do przedszkoli trafiło m.in. 500 szt. oczyszczaczy powietrza.


Drukuj   E-mail