Wydarzenia

Policjanci z żywieckiej komendy cyklicznie prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Partnerem działań jest Starostwo Powiatowe w Żywcu, które zakupiło różne, przydatne na co dzień odblaskowe gadżety, jak saszetki, szelki, etui na telefon czy zawieszki.

Elementy te i tak część z nas nosi, jednak gdy są odblaskowe, poprawiają widoczność, a tym samym bezpieczeństwo tej grupy uczestników ruchu drogowego. Przez cały weekend policjanci rozdawali te małe, ale jakże ważne elementy zarówno mieszkańcom Żywiecczyzny, jak i licznie odwiedzającym góry turystom. Działania spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Policjanci rozdawali również ulotki, w których zawarte zostały odwiązujące od 1 czerwca 2021 roku wybrane zmiany w przepisach ruchu drogowego. Wszystko po to, aby każdy miał możliwość przyswojenia nowych regulacji.

Warto przypomnieć, że uczestników ruchu drogowego obowiązują zasady ostrożności, szczególnej uwagi i ograniczonego zaufania. Mimo że dotyczą wszystkich, to podwójnie zdeterminowani do ich stosowania powinni być piesi, rowerzyści i motocykliści. Pamiętajmy, bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.