Wydarzenia

W Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu zainstalowany został ogólnodostępny alkomat. Sprzęt ufundowały władze miasta. Każdy, kto będzie miał wątpliwości, czy może usiąść za kierownicą lub podjąć czynności zawodowe, może samodzielnie zbadać swój stan trzeźwości. Urządzenie jest zamontowane w poczekalni, a samo badanie nim proste i bezpłatne.

 Urządzenie alkomat promiler AL400F Steel służy do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Jest prosty w obsłudze, a o kolejnych krokach wykonywania pomiaru informują informacje tekstowe, wyświetlane na ekranie. Jako ustnik w trakcie badania wykorzystywane są jednorazowe słomki. Wynik pomiaru wyświetlany jest na wyświetlaczu urządzenia. Urządzenie zostało zamontowane w poczekalni Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, w miejscu ogólnodostępnym, tak, aby każdy, kto ma wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, mógł przyjść i z niego skorzystać. Urządzenie zostało zakupione ze środków Urzędu Miasta w Żywcu. 


Przypominamy, że to już drugie takie urządzenie w mieście. Podobny alkomat znajduje się w budynku Straży Miejskiej w Żywcu na ulicy Zielonej 7, tam również można dokonać badania.