Wydarzenia

3 grudnia organizowany jest Mikołajkowy Kurs Wesołego Ratowania dla najmłodszych i nie tylko, podczas którego będzie można wesprzeć Olafka. 

10 letni Olaf z Rycerki Dolnej potrzebuje naszej pomocy.  Olaf jako jedyny w Polsce choruje na PMLD przez mutacje w genie GJC2. Jest to postępująca leukodystrofia, która powoduje m.in. oczopląs, opóźnienie psychoruchowe, spastyczność, brak rozwoju mowy, brak przyrostu masy ciała, ataksję, problemy z przełykaniem, problemy ortopedyczne- podwichnięcie bioder i skoliozę.  

Link do zbiórki: TUTAJ

3 grudnia podczas Kursu będzie możliwość zakupienia domych ciast  Dodatkowo słodkości będą dostępne tego dnia po Mszy Świętej w Kaplicy Chrystusa Króla i św Piotra i Pawła w Rycerce Dolnej oraz w Kościele NMP Nieustającej Pomocy w Rycerce Górnej po każdej Mszy Świętej


W tym szczególnym dniu Olafek zostanie Waszym Mikołajem i każde dziecko biorące udział w kursie obdaruje pyszną babeczką 

Jeśli jest ktoś chętny pomóc w organizacji, organizatorzy proszą o upieczenie ciasta i dostarczenie go do Marzeny Holak ( dawniej sklep u Krysia Janota Bułka ) lub do OSP Rycerka Dolna 2 grudnia w godzinach 11-14 Jeśli ktoś nie ma możliwości dostarczenie ciasta z miłą chęcią strażacy odbiorą.
W razie pytań kontakt pod numerem telefonu 508551887 lub przez Messenger

olafek